SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Yarışmaya hangi koşullarda katılım gösterebilirim?

Yarışmaya: Yarışma duyurusunun yapıldığı tarihte Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde, Mimarlık Fakülteleri’nde ve Eğitim Fakülteleri’nin Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği Bölümü’nde eğitim görmekte olan lisans öğrencileri, kişisel veya grup olarak katılabilirler.

Yarışmaya son başvuru tarihi ne zaman?

18 Mart 2016

Yarışmaya en fazla kaç proje ile katılabilirim?

Yarışmacılar, projeleri için ayrı rumuz belirterek en fazla üç proje ile yarışmaya katılabilirler.

Yarışmaya istediğim tema ile katılabilir miyim?

“14. Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması, “Zıtlığın Uyumu” teması ile düzenlenmektedir. Bu kapsamda yarışmacılardan, zihinlerinde oluşturdukları zıtlıklar ve bu zıtlıkların yarattığı görsel uyumdan ilham alarak oluşturacakları tasarımları sunmaları istenmektedir.

Projeler nasıl bir teknikle sunulacak?

Yarışmaya sunulacak orijinal tasarımlarda kaynak, renk sayısı ve teknik serbesttir. Her proje için, tüm detayları içeren sunum dosyası hazırlanacaktır: • Orijinal desen 50x70 cm boyutlarında olup, en az 3 mm’lik mukavvaya yapıştırılacaktır. • A4 boyutlarındaki nevresim altyüz, çarşaf ve yastık önerileri ile, nevresim takımı için giydirme önerisi, üzerinde rumuz yazılı, A3 boyutunda bir zarf içinde teslim edilecektir. Projenin 300 dpi, psd formatıyla çalışılmış hali cd şeklinde proje ile teslim edilmelidir.

Yarışma sonuçları ne zaman ve nerede açIklanacak?

Yarışma sonuçları, 2015 – 2016 Akademik Yılı’nın ikinci yarısında istanbul’da düzenlenecek ödül töreninde ve tören sonrası www.birdesentasarla.com adresinde ve TAÇ Facebook sayfasında (facebook.com/tac) duyurulacaktır.

Yarışmada dereceye girenler hangi ödülleri kazanacak?

Birincilik ödülü, 12.000 TL, ikincilik ödülü 9.000 TL, üçüncülük ödülü: 6.000 TL. Ayrıca ilk 3’e seçilen eser sahipleri, maddi ödüllerin yanı sıra Maison&Objet Paris Fuarı’na Zorlu Tekstil Grubu’nun davetlisi olarak katılmaya hak kazanacaktır. 6 kişiye Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu verilecektir. TETSİAD Özel Ödülü kapsamında bir kişi 4.000 TL ve ödül töreni sonrasında online oylamalarla belirlenecek eser sahibi de Online Özel Ödülü kapsamında 3.500 TL kazanacaktır.

Projeler kim tarafından değerlendirilecek?

Yarışmaya katılan projeleri; üniversitelerin ilgili bölümlerinde görev yapan 3 öğretim üyesi ve/veya görevlisi, 1 TETSİAD temsilcisi, 3 Zorlu Tekstil Yöneticisi, 1 tasarımcı ile 1 fotoğraf stilisti ve görsel danışman olmak üzere toplam 9 kişiden oluşan seçici kurul değerlendirecektir. “Online Özel Ödülü”nü ise, www.birdesentasarla.com adresinde yer alan Bir de Sen Oyla bölümünde oy kullanan kullanıcılar belirleyecektir. Jüri ile ilgili detaylı bilgiler "JÜRİ" sekmesinde yer almaktadır.

Projeler nereye teslim edilecek?

18 Mart 2016 tarihinde en geç saat 16.00’ya kadar Medyaevi’ne posta yoluyla veya elden ulaştırılmalıdır.